Co dalej z popularnymi dotacjami do fotowoltaiki – programem Mój Prąd? Zastanawiają się zarówno osoby, które planują zainstalować fotowoltaikę na dachu swojego domu jak i te, które zrobiły to już po zakończeniu naboru do programu w 2020 r.

Mój Prąd był dotychczas programem finansowanym ze źródeł krajowych, teraz będą to fundusze unijne. Bez zmian pozostaje moc instalacji, za które będą refundowane koszty – to jest takie od 2 do 10 kWp.

Dobre wieści dla wszystkich osób fizycznych, które zainwestowały w fotowoltaikę już po terminie składania wniosków do programu Mój Prąd 2.0. One także mają szansę na otrzymanie dotacji z programu Mój Prąd 3.0, gdyż koszty kwalifikowane liczą się od 1 lutego 2020 r.

To nie koniec zmian. Trzecia edycja programu Mój Prąd 3.0 także dodatkowe elementy programu, które będą premiowane ale niekoniecznie obowiązkowe. Komunikat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mówi o: ładowarkach do samochodów elektrycznych, magazynach ciepła i inteligentnych systemach zarządzania energią w domu – chodzi o większą autokonsumpcje energii przez prosumentów.

Czy zmianie ulegnie wysokość dotacji?

NFOŚiGW nie ujawnia niestety wysokości dotacji ogłoszonej w 2021 r. edycji programu. Wiadomo na razie tyle, że dofinansowanie będzie zależeć od „zakresu rzeczowego inwestycji”. Nieoficjalnie wiadomo także, że planowane jest uzależnienie wysokości dotacji od mocy instalacji.

Rozpoczęcie naboru wniosków do trzeciej edycji programu Mój Prąd planowane jest na 1 lipca 2021 r. Dokumenty o dofinansowanie będzie można składać do 20 grudnia lub wyczerpania puli środków.

Decydując się na instalację fotowoltaiczną od Hydro Energy, Klienci nie muszą pamiętać o terminach składania wniosków o dotację z programu Mój Prąd i tym bardziej, nie muszą wypełniać ich samodzielnie. To nasi specjaliści załatwiają wszystkie formalności związane z dotacjami w imieniu Klienta.

Zapraszamy do współpracy i zamówienia <<< bezpłatnej konsultacji >>>